Koira, joka on ottanut tiikerin pennun kasvatettavakseen
Japanalaisen perheen koira on ottanut tiikerin pennun kasvatettavakseen (jos joku ymmärtää japania, niin kertokaa ihmeessä, että kuinka näin on päässyt tapahtumaan?).
Kuka vielä väittää, että kissat ja koirat eivät tulisi juttuun keskenään?






(14 ääntä, keskiarvo: 3.57 / 5)



vitsin ihana toi ranskan bulldoggi!!
Saattaa olla aika hassua sitten kun toi tiikeri kasvaa…
Syö vielä äitinsä ^^ ;D
Eikä syö.. eihän se nyt niin ilkeä ole =)
http://animeworld.com/news/2007/05/baby-tigers-mom-is-dog.html
tuolla enemmän juttua.
Kääntyy aika kankeasti…
ja tuskimpa kuitenkaan syö äitinsä (?)
Tiikeri todennäköisesti tulee muistuttamaan fyysisiltä ja psyykkisiltä ominaisuuksiltaan koiraa. Esimerkiksi todennäköisesti se yrittää ainakin haukkua ja muutenkin käyttäytyä kuin koira.
No tuskinpa kuitenkaan kasvatus pahemmin fyysisiin ominaisuuksiin vaikuttaa…
Tämä oli hyvä video.
“Tiikeri todennäköisesti tulee muistuttamaan fyysisiltä ja psyykkisiltä ominaisuuksiltaan koiraa.”
Enpä usko tuota noiden fyysisten ominaisuuksien osalta. Psyykkisten kylläkin. Toisaalta kyllähän tuo perimäkin aika vahvasti vaikuttaa… Esimerkiksi eri koiraroduilla on luonteenomaisia piirteitä, esimerkiksi noutajilla on melko vahva noutotaipumus vaikka miknkä rotuinen koiraemo olisi kasvattanut ne. Tietenkään tämä esimerkki ei ole ehkä maailman parhaita, mutta ehkä siitä saa jonkinlaisen kuvan.
kui video ei toimi tylsää