Eivätkö taikatemput olekin ärsyttäviä. Tässä käydään läpi Criss Angelin pari temppua, ja näytetään kuinka ne on toteutettu. YouTubesta näitä löytyy lisääkin.
Ikkunan läpi
Taikuri katoaa
Uutisia tekniikasta, ilmiöistä ja hilavitkuttimista
Eivätkö taikatemput olekin ärsyttäviä. Tässä käydään läpi Criss Angelin pari temppua, ja näytetään kuinka ne on toteutettu. YouTubesta näitä löytyy lisääkin.
Ikkunan läpi
Taikuri katoaa




(9 arviota, keskiarvo: 4.33/5)Copyright © 2013 Hilavitkutin.com - Kaikki oikeudet pidätetään. · Kirjaudu sisään
heheh…
Eihän oikea taikuri kertoisi miten nuo tehdään.
Taikuri on viihdyttäjä, eikä mikää oikea avaruus-aika-jatkumoa muokkaava velho. Kyllähän kaikki tietää että mitää fysiikan lakeja rikkovaa ei ole mahdollista tehdä, vaan temppujen tarkoitus onkin viihdyttää yleisöä ja luoda illuusioita mahdottomuuksista. Sitä saa sitten itte pohtia temppuja ja niiden tekemistä, mutta joillakin se menee jotenkin ymmärryksen yli. Yleensä kun tietää miten temppu tehdään siitä katoaa se into ja se vaikuttaakin ihan tyhmältä.
heikkinen no eihän criss tuota ole kertonukkaan
Ne, jotka osaavat tehdä asioita, joita emme ymmärrä, eivät tule koskaan meille taitojaan esittelemään.
kannattaa katsoa pari melko tuoretta ja hyvää taikuri/illuusio leffaa:
- The Illusionist
- The Prestige
video aiheesta
hyvä video
Voi lapsoset… Ettekö te tajua ? Voisitte tajuta katsomalla vaikkapa tämän videon: http://www.youtube.com/watch?v=q1FltuUbMB8&feature=related
Tai :http://www.youtube.com/watch?v=Q8VnemouOD0&feature=fvw