Penguin Tea Timer -uuttamisajastin

penguin-tea-timer.jpg

Jälleen pieni keksintö, joka auttaa jokapäiväisessä elämässä. Etenkin, jos juo teetä. Penguin Tea Timer -pingiivin nokkaan viritetään teepussi ja säädetään ajastimeen aika, kuinka kauan nokka pysyy sen verran alhaalla, että pussin sisältö uuttuu nesteeseen. Kun aika on kulunut, nousee nokka pystyyn ja pussi teestä. Ajastimen voi säätää 1-20 minuuttiin ja laitetta voi käyttää myös munakellona. Kätevää, valmisti sitten mustaa tai vihreää teetä tai vaikka chaita! Hintaa $12,98.

Lähde: www.harrietcarter.com

Mikä on keskeisin lisäaine teessäsi?
Näytä tulokset

9 Kommenttia aiheeseen “Penguin Tea Timer -uuttamisajastin” liittyen

  1. just kirjoitti 18.10.2007. 20:23. Linkki kommenttiin |

    nyt on vissiin pohja nähty kyselyiden tasossa

  2. Atte kirjoitti 18.10.2007. 20:23. Linkki kommenttiin |

    Mielestäni tee uuttuu juuri sopivaksi, kun itse teen sillä välin vaikka voileipää.
    Tarkoitettu lähinnä sekunttikellon kanssa pelleileville.

  3. Wespa kirjoitti 18.10.2007. 20:53. Linkki kommenttiin |

    Turha laite. Eiköhän se teepussin pois ottaminen onnistu ihan itse. Vähän aikaa kun ravistelee/heiluttelee siinä kuumassa vedessä ja sen jälkeen tiristää pussin kuivaksi lusikan reunalla, niin hyvää tulee n. 30 sekunnissa ilman mitään apulaitteita. ;)

  4. heikkinen kirjoitti 18.10.2007. 22:19. Linkki kommenttiin |

    20 minuuttia luulisi olevan aika yläkanttiin.. Johan se vesikin jäähtyy siinä ajassa.. Tällaista voi harkita henkilölle, jolla on jo kaikki. Tätä siltä ei nimittäin löydy varmasti vielä..

  5. homo kirjoitti 18.10.2007. 22:22. Linkki kommenttiin |

    juon vain kovaa teetä

  6. Teppo kirjoitti 19.10.2007. 10:08. Linkki kommenttiin |

    Olen samaa mieltä siitä että teepussia on ihan turha pitää pitempään siellä kupissa ku vain sen aikaa että siitä tulee sopivan vahvuista itselle eli heiluttelee sitä pussia sen max. 30 sekkaa. Lopuksi vielä hunajaa oman maun mukaan ni on hyvää.

  7. Nipa kirjoitti 19.10.2007. 15:00. Linkki kommenttiin |

    Vodka ja sitruuna puuttuivat valinnoista :(

  8. zcxzxc kirjoitti 19.10.2007. 15:40. Linkki kommenttiin |

    juon teetä maidon ja hunajan kanssa
    teepussia heiluttelen 2-3min
    ja on meinaan hyvää!

  9. HeMuLi kirjoitti 19.10.2007. 16:43. Linkki kommenttiin |

    Jep mihin jäi vodka? Ja tuo 30 sek on juuri sopiva aika.

Jätä kommenttisi