SprigFlex pitää bloggaajan timmissä kunnossa

Tunnetusti ihmistä ei ole tehty istumaan. Ainakaan näin darwinistisesta näkökannasta. Siinä veltostuu lihas jos toinenkin, ja toisaalta samanaikaisesti menee niska jumiin ja hartiat lukkoon. Vaikea sanoa, onko tällaisesta SprigFlex-laitteesta loppujen lopuksi sitten oikeastaan mitään hyötyä. Ainakin kuvan kaverilla se näyttää toimineen, mutta on sillä kyllä hikikin.
Lähde: www.random-good-stuff.com










tuollainen pöytähän kaatuu tai hajoaa jos siinä tollaisia “kahvoja” rupeaa vääntelemään
mä en kyl lenkkarit jalas nörttää. tuo on joku mainosfeikki!
Poljettava nettituoli jonka voimansiirto on yhdistetty generaattoriin on paljon mielekkäämpi ratkaisu, tälläisella kun lähtee downloadaamaan 100 M:n tiedostoa niin tuntee todellakin tehneensä IT-töitä. Harrastelijoiden kyhäelmältä tämä hilavitkuttimen löytämä ratkaisu vaikuttaa ja eihän tuo systeemi tuota lainkaan enegrgiaa kompuutterin käyytämiseen.
Marko, ei millään pahalla, mutta ei tämän ole tarkoituskaan tuottaa virtaa mihinkään.. Missään ei ole myöskään sen niin väitetty tekevän. Kovin moni muukaan kuntoilulaite ei tuota virtaa, vaan niiden tarkoitus on yksinomaan käyttäjän kunnon ylläpitäminen tai parantaminen, ei sähkölaskun pienentämäminen..
Jos pidettäs ne salihommat salilla, ja pornon surffailut kotona, tuossa on taas 1 tyypillinen turhake jonka joku läski ostaa toivoen että pääsisi kuntoon, parin päivän päästä ko. laite on komerossa pölyttymässä
[...] Hilavitkutin (blogger stud) [...]