Miss Mask

Miss Mask

Flunssa-aalto viimeltää ja Japanissa palellaan. Tai ainakin yritetään suojautua epäsuotuisilta ilmaolosihteilta. Nyt voi yhdistää muodikkaasti pinkki hengityssuojain suositun GirlsGate.com-webbikaupan asusteisiin. Sivustolla ohjastetaan (japaniksi tosin), kuinka liittää tyylikkäästi maski erilaisiin vaatetuksiin ja hiustyyleihin, jotta voisi olla päivän ihan oikea “Miss-Mask”.

Lähde: www.girlsgate.com (via Trends in Japan)

6 Kommenttia aiheeseen “Miss Mask” liittyen

  1. Kekkonen kirjoitti 19.2.2008. 0:04. Linkki kommenttiin |

    Kun osi vielä sairaanhoitajan takki ja hattu päällä, niin ois jo aika hot.

  2. Pöh kirjoitti 19.2.2008. 1:39. Linkki kommenttiin |

    Only in Amer… Fin.. Japan.. Piru, kaikkiallahan tuollainen menisi kaupaksi =)

  3. S-252 kirjoitti 19.2.2008. 7:42. Linkki kommenttiin |

    Noita maskeja pitävät tuolla Japanissa, ei bakteerikammoiset, vaan he joilla itsellään on flunssa, eivätkä he halua tartuttaa muita. Hyvin huomaavaista. Uutisissa näitä maskinaamoja vaan näytetään vähän hassussa valossa.

  4. zzk kirjoitti 19.2.2008. 12:18. Linkki kommenttiin |

    Vietnamissa Saigonissa (=Ho Chi Minh:ssä) käytti suuri osa vastaavanlaisia naamasuojia oletettavasti katupölyn takia. Niitä löytyi eri kuvioilla ja väreillä.

  5. Sammy kirjoitti 19.2.2008. 18:06. Linkki kommenttiin |

    Ja biltemasta alle euron pari kipaletta :)

  6. aivomato kirjoitti 21.2.2008. 20:02. Linkki kommenttiin |

    Ja japanissapäin ilmansaasteidenkin takia käytetään hengityssuojaimia

Jätä kommenttisi