Ratsastettava robottitriceratops - siistein lelu ikinä?

En varmasti ole ainoa, joka lapsena toivoi itselleen akkumoottorilla varustettua pienoisautoa - tietenkin turhaan. Moottoroidut leluautot ovat nyt kuitenkin menneen talven lumia, kun markkinoille saapuu ensi syksynä ratsastettava robottitriceratops nimeltään Kota. Kota on noin metrin korkuinen interaktiivinen dinosaurus, joka on varustettu yhdeksälle eri tuntosensoreilla. Eri kosketusten perusteella Kota osaa kääntää päätään, äännellä ja liikkua ympäristössään. Kaikkien hienointa on kuitenkin se, että Kotalla on mahdollista myöskin ratsastaa! (vaikka painorajoitukset taitavatkin valitettavasti estää meitä isokokoisia lapsia istumasta suitsiin)
Triceratops Kotaa valmistaa leluvalmsitaja Playskool ja tämä on saapumassa kauppoihin ensi syksynä noin 300 Dollarin hintaan.
Lähde: www.popgadget.net





(13 ääntä, keskiarvo: 4.54 / 5)



Tuommosen kun olisi skidinä saanut.. Tosin se auto olisi ollut kivempi, voi sitä elävälläkin eläimellä ratsastaa.
Mutta harvemmin elävällä dinosauruksella?
On niitä eläviä dinosauruksiakin, ainakin huhujen mukaan…
Jep, niillähän ne ihmiset eräiden lähteiden mukaan ratsastelivat vielä tuossa muutama tuhat vuotta sitten.
Ja sitten ei muuta kuin rakentelemaan omaa ratsastettavaa versiota aikuisille (1:1 ja mahdollisuus vetää pusku turnajaisia autojen kanssa) niin kyllä siitä hyvä tulee
Mukava kapistus… Entä sitten jos toi sekoaa!?