TurnOn Multi-Functional Spinning Wall - Monikäyttöinen kääntyvä seinä

Pienten huoneistojen tehokas tilankäyttö on ikuinen haaste. TurnOn Multi-Functional Spinning Wall on yksi monikäyttöisyyden parantamiseen tähtäävä huonekalukonsepti. Ulkoisesti tämä “kääntyvä seinä” näyttää ihmisen mentävältä hamsterinpyörältä. Konseptin ideana on, että rullan muotoinen tila voidaan kääntää tarpeen mukaan eri asentoihnin, jolloin tästä muodostuu vaikkapa ruokailutila, divaani tai sänky. Ei varmastikaan käytännöllisin ratkaisu, mutta ehdottoman hauska konsepti silti! Siitä, onko huonekalua ikinä toteutettu prototyyppiastetta pidemmälle ei valitettavasti löytynyt tietoa.
Mainos! Huijaavatko pikalainayhtiöt sinua? Totuus löytyy Pikavipit blogista.
Lähde: www.stlloftstyle.com





(20 ääntä, keskiarvo: 4.25 / 5)



Pidetään kommentit aiheeseen liittyvänä. Hilavitkuttimen mainoksista saa keskustella vapaasti keskustelufoorumissa, jonne loin aihetta varten threadin tänne
Ompa ruman näköinen kapistus, toivottavasti meidän pomo ei tätä tule näkemään. Hän kun saattaisi asentaa tuohon Apple iMac G5:n pöytätasoon kiinteästi ja ohjelmoijat voivat sitten vain kätevästi pyöräyttää tätä huonekalua kun tuntevat että nyt täytyy hetki pitää silmiä kiinni. Olisi aika hauskan näköinen työsali kun noita olisi rivissä ja rinnakkain useita kymmeniä, ohuella väliverholla erotettuina. Jokin kiinteä pöytätaso tuohon olisi ehdottomasti vielä lisättävä jossa JoltCola purkit ja pienois jääkaappi pysyisivät paikoillaan. Miksei tätä ajatusta voisi soveltaa 24H työpisteissä joissa sovelletaan jatkuvaa valvonta tehtävää kahdella henkilöllä, toisen työskennellessä voisi kaveri ottaa unta nukkuma tasoon kiinteästi asennetulla uni taskulla joita olen nähnyt avaruus sukkuloissa, vuoron vaihtuessa vain käännettäisiin koko työpiste ympäri ja kaveri pääsisi lämpimiin lakanoihin lepäämään.
Avaruusasemillahan on samaa tyyliä jo ollutkin, eli peöreän huoneen jokaisella seinällä on kalustusta, sitä tosin ei tarvitse pyöritellä mihinkään. Tuossa täytyy pitää koriste-esineiden määrä melkoisen minimissään, kun pöydät pitää tyhjentää aina enne kääntämistä.
Tämä mahdollistaa myös aivan uudentyyliset käytännön pilat..
hieno idea
Jaa… Aika korkeat huoneet tarttee olla…
Ja jos huonekorkeus on luokkaa neljä metriä, niin harvoin pinta-alastakaan on silloin puutetta…
^ -Riippuu ihan asunnosta. Itse asun talossa, jossa huonekorkeus yli 3.5m, mutta alaa tällä on vain 79 neliömetriä… Olisi hyvin kätevä täällä tuommoinen.
itselleni en näkis käyttöä tuollaiselle.
ei kyllä 79 neliön asunnossa tee tollasella yhtään mitään.