Mikroprojektori sd-korttipaikalla

Mikroprojektori sd-korttipaikalla

Mikroprojektorien kuvanlaatu ei päätä huimaa, mutta olisihan se hauska lelu. Voisi pistää leffateatterin pystyyn vaikka missä. No missä? No vaikka suihkussa. Tai voisi projisioida kylpyammeen päätyyn Titanicin. Laitteessa on perus komposiittiliitäntä sekä mahdollisuus katsoa sd-muistikortilta. Projision koko on 16,5×10,5cm. Hintaa on melko paljon, 125 euroa, mutta onhan tämä vielä uutta.

Lähde: www.drinkstuff.com

8 Kommenttia aiheeseen “Mikroprojektori sd-korttipaikalla” liittyen

  1. Kekkonen kirjoitti 12.4.2008. 14:07. Linkki kommenttiin |

    Oliko tuo kylpyammeidea ihan itse keksitty? Mielikuvitusta on, mut ei taida tuo ihan vedenpitävä olla.

    Milloinkohan noiden oikeiden projektorien hinnat alkavat laskea, ovat edelleen aika kalliita vaikka sinänsä niiden elektroniikkaa ei nyt ole niin älyttömän hienoa.

  2. S-252 kirjoitti 12.4.2008. 15:00. Linkki kommenttiin |

    Mikähän tuon resoluutio on? Lähdesivullakaan ei kerrota.

  3. Raiz kirjoitti 12.4.2008. 17:46. Linkki kommenttiin |

    Komposiitista kun on kyse, ni resoluutio on sitä luokkaa mitä wanhat televisiolähetykset. Laatu sitten on sitäkin huonompaa. Eli jos ton rahasumman haluaa käyttää niin pistää sit mieluummin hyväntekeväisyyteen… tulee ainakin parempi mieli eikä joudu pettymään huonosta sijoituksesta.

  4. Jumatuse kirjoitti 12.4.2008. 18:32. Linkki kommenttiin |

    Uusi juttu tämähän ei ole.
    http://plaza.fi/muropaketti/taskumuro/microvision-show-taskuprojektori-kykenee-100-tuuman-kuvaan
    http://plaza.fi/muropaketti/taskumuro/oculonin-videoprojektori-sujahtaa-helposti-taskuun Jälkimmäinen aika paska, koska vain 20 tuumaa ja 399 dollaria. Ylemmän hintaa en tiedä, mutta en usko ihan 100 tuumaan. Enemmänkin jotain 50 tuumaa.

  5. heikkinen kirjoitti 12.4.2008. 21:09. Linkki kommenttiin |

    Eipä saa tuolla hintaa mitään muuta tykkiäkään, edes käytettynä. Käytettyyn piirtoheittimeenkin tekee jo aika tiukkaa tolla summalla :P

  6. Execution kirjoitti 12.4.2008. 23:33. Linkki kommenttiin |

    Helkkarin hieno tämä nyt ainkin olisi!

  7. antsa kirjoitti 12.4.2008. 23:40. Linkki kommenttiin |

    Tolla rahalla saa jo käytettyjä ja vieläpä hyviä venäläisiä tai WW2 aikasia aseitakin.
    Mut kaippa tollanen vois iha kätevä olla jos vaan kuvanlaatu on siedettävä.

  8. Jarska kirjoitti 16.4.2008. 9:14. Linkki kommenttiin |

    Njaa, mutta jos sillä PpSh:llla losottaa kylpyhuoneen seinään, niin tuloo reikiä.

Jätä kommenttisi