Päivän turhake: Moottoroitu suihkupullo

Suihkupullolla sumuttaminen on ilmeisesti joidenkin mielestä rankkaa puuhaa. Tai siis oli. Tätä nykyä kasvien sumuttamisen voi hoitaa paristoilla toimivalla, moottoroidulla suihkupullolla. Tuotekehitysbudjetti taisi kuitenkin upota kokonaan pumppukoneiston suunnitteluun, sillä pullo ei ulkonäöllään ihastuta.
Kenties todellinen käyttötarkoitus on kuitenkin kesäinen vesisodankäynti?
Laitetta on saatavilla esimerkiksi Amazon.com verkkokaupasta hintaan $7,38.





(18 ääntä, keskiarvo: 4.39 / 5)



Näin
Kyllähän se todella rankkaa hommaa. Sormet väsyvät ja vaikka mitä.
Tietoa, paljonko tuohon säiliöön mahtuu ?
maailma on pelastettu
Esimerkiksi laitoshuoltajille tuollainen voi tulla ihan oikeasti tarpeeseen. Jos etusormea joutuu päivittäin koukistamaan tunnin pari, voi siitä seurata oireita.
Normaalissa käytössä tuo on siivoushullun peniksen jatke.
Laitoskäytössä on käytössä vähän järeemmät pumppupullot, nim merk kok on, koneistamoo siivonnu useemman päivän.
Olispa ollut tommonen kun irrottelin tapetteja seinästä. Mielelläni olisin tohon rahaa ton verran satsannut. Siinä oli käsi väsynyt kun piti kostuttaa seinää käsipelillä.
On olemassa myös suihkupulloja, joihin voi pumpata painetta pullossa olevalla pienellä pumpulla. Ja sitten suihkuttaa pullossa olevaa ainetta aivan samalla tavalla, mutta paineen voimalla. Eikä sormi edes väsy. Joten en keksi miksi edes moinen patterin syöjä systeemi on keksitty