Fire Footbag on palava footbagi
Mikäpä sen kutsuvampi ohjeistus voisi olla, kuin “THIS PRODUCT IS EXTREMELY DANGEROUS USE EXTREME CAUTION!” Fire Footbag on muuten tavallinen footbag eli pieni pallo, jota potkitaan piirissä ja kikkaillaan hienosti, paitsi että tämä pallo kastetaan kerosiiniin ja tuikataan tuleen. Kevlar-kuiduista valmistetun pallon luvataan olevan erittäin kestävä.
Hilavitkuttimen toimitus ohjeistaa tämän artikkelin lukijoita välttämään itse tehtyjen viritysten sytyttämistä palamaan ja muutenkin tulella leikkimistä. Australiassa tämä Fire Footbag on kuulemma jo vedetty myynnistä. Hintaa palluralla on $24,99. Oheisella videolla varsin hieno esitys. Olisi varmana hienompi pimeässä.
Lähde: www.freedomfootbags.com












“We’re sorry, this video is no longer available.”
Mulla ainakin toimi? Kaverihan pudotteli sitä palloa jatkuvasti. :<
Fire footjob?
mitäs ihmettä nyt tapahtuu.. mulla vaan sanoo “We’re sorry, this video is no longer available.”
kyl mää näin sen het ekalla kerralla.. justiin. aika esaa, kannattaa olla pipo ni ei syty letti ja polvi/jalis sukat
vittu aika huono
mahtaa olla hieman kuumahko käsitellä. Mutta hieno idea rämäpäille yön viihteeksi jos muutakaan eivät keksi.
On sitä tullut kopiteltua jos minkäkin sorttisella palavalla kangassäkillä yms.. Mutta typerää tai vähintään hyödytöntähän tuo on.
Musiikiksi olisi sopinut paremmin joku skottilainen kansantanssi
Kyl se pipo syttyy helpommin hiukset vaan käryää, kokeiltu juttu ala-asteella.
http://www.youtube.com/watch?v=C5xKLhbxbmY