
Tässä kerrassaan loistava idea omistajansa ammatista kertovalle kahvikupille. Vielä toistaiseksi pelkkä photoshopattu konspeti-idea, mutta eiköhän joku kiinalainen keramiikkavalmistaja tästä ole jo vääntämässä tuotantomallia.
Lähde: blog.yoc2008.com
Uutisia tekniikasta, ilmiöistä ja hilavitkuttimista

Tässä kerrassaan loistava idea omistajansa ammatista kertovalle kahvikupille. Vielä toistaiseksi pelkkä photoshopattu konspeti-idea, mutta eiköhän joku kiinalainen keramiikkavalmistaja tästä ole jo vääntämässä tuotantomallia.
Lähde: blog.yoc2008.com




(20 arviota, keskiarvo: 4.50/5)
Garion: Skopolamiini on pahinta huumetta
morte: Skopolamiini on pahinta huumetta
Ville valo: Kilpailu! Voita yksi kolmesta uniikista Lomo-kamerasta!
Erkki Kirjalainen: Skopolamiini on pahinta huumetta
heikkinen: Skopolamiini on pahinta huumettaCopyright © 2012 Hilavitkutin.com - Kaikki oikeudet pidätetään. · Kirjaudu sisään
Olisi hienoa, jos “polttoväliä” muuttamalla saisi kasvatettua kupin pituutta, kuten oikean objektiivin kanssa käy.
Kaikenkaikkiaan, hieno idea.
Aika hieno
18-400 minulle, sitä meinaan kuluu. Sanovat tosin, että mitä enemmän zoomaa kuppiaan suuntaan tai toiseen, sitä enemmän maku kärsii.
Kunhan tulisi kauppoihin ja järkevään hintaan.
Äkkiäkös sitä tollasen säätää. Voi kyllä tulla kalliiksi.
Njaa, risa linssi e-baysta, kahva ja liimaa… Pitää tosin muistaa oikea liitäntä; Konica-Minolta käy vain Lattelle.
Kuvan nähtyäni ajattelin että pitää heti tilata, suuri pettymys kun luin tekstin
Olisi komeaa juoda Canon 85L mukista.
Kommenteista voi päätellä että markkinoilta löytyy tilausta. Kuka ehtii ensimmäisenä lyömään rahoiksi?
Sitte seuraavaksi keksitään kerta käyttö versio, joka on filmirullan näköinen.
Mikään pienempi kuin alla olevan linkin “Sigma 200-500mm” ei kyllä riitä aamulla.
http://www.letsgodigital.org/images/artikelen/51/big-lens-sigma.jpg
Mie: Siinähän näyttäisi olevan kahvakin valmiina! Linssit vaan pois ja jo pelittää. Tosin elintarvikekelpoinen se ei taida vieläkään sen jälkeen olla, ja tosiaan, hintakaan ei välttämättä ole edes kauhean lähellä just nyt kukkarosta löytyvää summaa.
Jumankauti, pakko saada.