Camille Allen ja minivauvat

Camille Allen on saanut mielestäni loistavan idean tehdä pieniä vauvoja minikokoon. Kämmenelle sopivasti mahtuvat savinuket tulevat munasta ja niille on myös vaatteita, kuten kuvista näkyy. On se jännä miten näyttävät elävältä vaikka ovat noin pieniä ja eivät ole “oikeita”. Olisi aika vinhaa jos ihmisvauvat olisivat oikeasti noin pieniä. Eikös karhujen vauvat muuten olekin mittasuhteessa aikuiseen karhuun jotain tuota luokkaa. Vai muistanko väärin..

Näitä on myös myytävänä n 100 dollarin hintaan. Lisäksi on luonnoskirjoja yms. joissa on tällainen kuva kannessa. Sekä mm. kalenteri. Ja varmasti nukkekotiharrastajat saavat näistä inspiraation. Vai olisivatko kuitenkin hieman liian suurikokoisia perusnukkekoti-skaalaan.

Lähde: camilleallen.com

Samaa aihetta sivuavat artikkelit

Arvioi jutun mielenkiintoisuutta
1 Tähti2 Tähteä3 Tähteä4 Tähteä5 Tähteä (34 arviota, keskiarvo: 1.53/5)

Kommentit

  1. +11 Vote -1 Vote +1zanuha
    kirjoittaa:

    Eikö ihan tavallisetkin vauvat tule munasta? :P

  2. +5 Vote -1 Vote +1nk
    kirjoittaa:

    Isopandan poikanen on istukkanisäkkäistä pienin suhteessa emon painoon. Pennun paino on 90-160 grammaa. Aikuinen painaa 85-125 kiloa. Näin tiesi kertoa Wikipedia.

  3. -17 Vote -1 Vote +1Pdsfoj
    kirjoittaa:

    (click to show comment)

  4. +7 Vote -1 Vote +1Pude
    kirjoittaa:

    @Pdsfoj: Varsinainen neropatti xD

  5. +4 Vote -1 Vote +1raippa
    kirjoittaa:

    Onpa rumia …

Kerro ajatuksesi

*

Amazon.co.uk suosituimmat DVD:t. HUOM! nyt ilmainen toimitus Suomeen kaikille yli £25 tilauksille!